FC4L90R005FER
Mfr.Part #
FC4L90R005FER
Description
CURRENT SENSE CHIP 1% 0.005 OHM
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
Wide 3518 (9045 Metric), 1835
Power (Watts) :
4W
Resistance :
5 mOhms
Supplier Device Package :
9045
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%